Pigment oksydacyjny: wymagania dotyczące stosowania i specyfikacje dla odbiorców przemysłowych
Pomarańczowy tlenek żelaza jest fazą z niekrystaliczną
Pomarańczowy tlenek żelaza nie jest określony jako pojedyncza faza krystalograficzna z ISO1248; stosowane przez lekarza na rynku do kontrolowanego kompozytu czerwonego hematytu i żółtego getytu. Nabywcy, którzy podają jedynie klasę, akceptują ryzyko produkcyjne, ponieważ odnoszą się do określenia sufitu cieplnego, zachowania odcieni i dryf partii.
Mieszanka na takich niezależnych zmielonych czerwonych i żółtych proszków jest tańszą warstwą i dopasowaną do powłok betonowych i architektonicznych. Kompozyty współstrącane i współmielone jednolitą populację z pojedynczą krzywą reakcji, co ma znaczenie w przypadku tworzywa sztucznego i powłoki o wysokim połysku, gdzie dwie rodziny są stosowane, a także różne w połysku.
| Własność | Czerwony (hematyt) | Żółty (goethyt) | Pomarańczowy (kompozytowy) |
| Faza pierwsza | alfa-Fe2O3 | alfa-FeOOH | Fe2O3 plus FeOOH |
| Gęstość | 4,7 - 5,1 g/cm3 | 3,8 - 4,1 g/cm3 | 4,0 - 4,8 g/cm3 |
| Stabilność cieplna | powyżej 500°C | 180 - 220°C (odwodnienie) | 200 - 300°C, żółto-ograniczony |
| Odcień charakteru | głęboka, chłodna czerwień | czysty, jasnożółty | ciepły ton średni, zależny od kraju |
| Główne ryzyko procesowe | gdzieś poniżej 800°C | ciemnienie powyżej 220°C | dryft w stosunku do fazowego na działkach |
Uwodniony pomarańczowy pigment na bazie tlenku żelaza do powłoki i budownictwa Ten nieorganiczny naturalny pigment jest wytwarzany poprzez kontrolowane wytrącanie i kalcynację, udostępnianą na światło i zasady działania. Nadaje się do powłoki architektonicznej i morskiej, gdzie wymagane są określone odcienie i stabilna wydajność. Zobacz produkt → wskazany partię, a nie odcień
Specyfikacja elektrycznego tlenu musi być określona na mierzalnych parametrach przy użyciu metody stosowanej w ISO 787, która jest sama w sobie widoczna, a odcienie nie chronią linii produkcyjnej. Siedem parametrów do pojemników, pojemników lotnych, soli rozpuszczalnych w wodzie, pH, absorpcji oleju, pozostałości na sicie i mocy barwienia.
| Parametr | Metoda testowa | Zakres akceptacji |
| Całkowita zawartość Fe2O3 | ISO 1248 | min. 85% |
| Substancje lotne w temperaturze 105°C | ISO 787-2 | maks. 0,5% |
| Sole rozpuszczalne w wodzie | ISO 787-3 | maks. 0,3% |
| pH ekstraktu wodnego | ISO 787-9 | 3,0 - 7,0 |
| Absorpcja oleju | ISO 787-5 | 15 - 35 g/100g |
| Pozostałość na sicie 45 µm | ISO 787-7 | maks. 0,2% |
| Siła barwienia a wartość referencyjna | odniesienie wewnętrzne | /- 5% |
Dopasuj pigment do aplikacji
Każdy proces wymaga innych zastosowań: zastosowanie warunkuje zastosowanie i zastosowanie zasilania, beton wymaga zastosowania na alkalia i kompatybilności charakterystyki, elementy sztucznej mocy cieplnej i dysperssji, ceramika wymaga zastosowania profilu mechanicznego i zbiorników. Ten sam gatunek pomarańczowy nie będzie optymalnym rozwiązaniem dla każdego czterem.
Powłoki
Decydujące dane: odcienie masy i odcieni, przyspieszone starzenie powyżej 1000 godzin w momencie uruchomienia QUV lub łuku ksenonowego oraz odczytu stopnia zmielenia Hegmana Hegmana 6 (25 µm lub drobniej).
Tworzywa sztuczne
Musi wytrzymać temperaturę topnienia: polipropylen w temperaturze 230°C i ABS w temperaturze 240°C wypychają różnorodną gamę z ograniczoną fazą żółtą do krawędzi, dzięki czemu termostabilny kompozyt nadawany jest z częstotliwością zastępczą.
Beton
Dawkowanie wynosi od 3 do 7 procent masy cementu, a kolor musi być w roztworze o pH powyżej 12,5. Zawartość gazów i pozostałości na sicie ma większe znaczenie niż absorpcja oleju.
Ceramika
Niska zawartość tlenków chromu, manganu i miedzi w temperaturze powyżej 1000°C. Pigment do powlekania może zawieść w przypadku tych śladów tlenków.
Aby dowiedzieć się, jak korzystać z mapowania branży, zobacz strony aplikacji w tej witrynie .
Syntetyczny i naturalny czerwony pigment w postaci tlenku żelaza Dostępny w wielu gatunkach o określonych rozmiarach i zastosowaniu, dziesięć czerwonych pigmentów nadaje się do barwienia cementu, betonu i zapraw. Zapewnione na warunkach awaryjnych do użytku zewnętrznego i spójnych odcieni różnych. Zobacz produkt → Zablokuj spójność kolorów przy odbiorze
Dryft koloru z partii na partię przekraczającą ΔE 1,0 w odcieniu produkcyjnym powoduje koszty poprawek i ograniczenia, które ograniczają wszelkie oszczędności na cenie pigmentu, dlatego kontrola odbioru jest przekazana tonowi masy, odcienienia i przeciążenienia w odniesieniu do zablokowanego odniesienia.
- Ton masowy w szczegółowym z podanym odniesieniem, mierzonym przy D65/10 i podawanym jako ΔE.
- Odcień przy użyciu pasty pigmentu do mocowania tytanu w stosunku 1:10.
- Siła barwienia w zasięgu /- 5 procent wartości odniesienia.
- Pozostałość na sicie 45 µm i kontrola lotności w 105°C zgodna z certyfikatem.
- Próbka archiwalna o masie co najmniej 200 g z każdej partii, przechowywana przez 24 miesiące.
Żółty pigment na tlenku żelaza do ceramiki Ten żółty pigment tlenkowy spełnia wymagania Pigment Yellow 42 i jest zainstalowany z mediami na wodzie i oleju. Dostępny jest kolor i struktura prefabrykatów betonowych, elementy konstrukcyjne, przy użyciu elementów w częściach. Zobacz produkt → Zgodność z produktem dostępnym na rynku, który może być sprzedawany
Opakowania, narzędzia, materiały mające kontakt z żywnością i zasilaniem elektrycznym, które są ograniczone do pierwiastków generowanych przez tlenek węgla, który jest emitowany przez UE 94/62/WE, EN 71-3, FDA 21 CFR 73.2250 i RoHS 2011/65/UE. Certyfikat analizy musi być częścią umowy zakupu, a nie dokument wysyłany po dostawie.
| Standard | Zakres | Kluczowy kluczowy |
| UE 94/62/WE | Materiały opakowaniowe | Suma Pb Cd Hg Cr(VI) maks. 100 mg/kg |
| EN 71-3 (2019) | Bezpieczeństwo zabawek | Limity badania dla 19 pierwiastków, ołów 2,0 mg/kg suchej masy |
| FDA 21 CFR 73.2250 | Zwolniony dodatek koloryzujący | Kryteria czystości tlenu do stosowania w lekach i kosmetykach |
| Dyrektywa RoHS 2011/65/UE | Sprzęt elektryczny i elektroniczny | Pb maks. 1000, Cd maks. 100, Cr(VI) maks. 1000 mg/kg |
Deqing Demei Pigment Technology Co., Ltd. (Demei) dostarcza tlenek żelaza w seriach, mikronizowanych i o dystrybucji zawartości metali; Seria produktów o zawartości metali do określonego wyboru w opakowaniach, opakowaniach i produktach przeznaczonych do kontaktu z żywnością, eksportowanych do 20 artykułów.
Lista kontroli dostawcy dostawcy
Wykwalifikowany dostawca musi mieć dostęp do każdego certyfikatu analizy zawartości spalin, pozostałości po działaniu, zanieczyszczeń, pH, zasilania i danych dotyczących metali, a także reagowania ΔE w odniesieniu do zablokowanej referencji.
- W opakowaniach elastycznych należy zastosować klasyfikację ISO 1248 i zawartość Fe2O3.
- Kontrola certyfikatu analizy listy wszystkich parametrów kontrolnych wraz z wartościami parametrów.
- Przechowuj zapieczętowaną próbkę referencyjną z każdej partii głównej przez 24 miesiące.
- Certyfikaty dotyczące metali z laboratorium akredytowanego zgodnie z normą ISO/IEC 17025.
- Zachowaj identyfikację daty produkcji do wykorzystania młyna i mieszalnika.
- Pakuj w moduły robocze PP z wkładką PE, aby używać środków lotnych w temperaturze 105°C podczas użytkowania utrzymywanej na poziomie poniżej 0,5%.
Odpowiedzi na specyfikacje dla odbiorców przemysłowych
Czy można zastosować tlenek węgla, gdy temperatura procesu przekracza 250°C?
Tylko gatunek dostępny w dystrybucji żółtej lub kompozytowej na czerwieni. Goethyt odwadnia się w temperaturze około 180–220°C i zmienia kolor w kierunku czerwonobrązowym, a zatem formowanie polipropylenu w temperaturze 230–260°C wymaga danych dotyczących kontroli cieplnej dla tego kontrolowanego czasu przebywania.
Jaka jest realistyczna tolerancja koloru koloru dla pomarańczowego tlenku żelaza?
Granica akceptacji ΔE 1,0 w odniesieniu do zablokowanego odniesienia zarówno w tonie masowym, jak i tonie zabarwienia 1:10, przy sile zabarwienia w wybranych /- 5 procent, jest rozwiązaniem u opracowanych przez Ciebie tworzyw sztucznych; tolerancje ΔE 2,0 lub większe przenoszą ryzyko króla na formulatora.
Czy tlenek żelaza jest czystym pigmentem, czy zawsze mieszanką?
Produkty lecznicze na rynku to złożone przypadki leczenia i żółtej; mniejszość do typów współstrąconej syntezy. Decydujące dane są współrzędne koloru, wrażliwe na fazę sufitu cieplnego i historia dryftu partii, a nie nazwa trasy.
Jakie warunki przechowywania chronią jakość pomarańczowego tlenu?
Przechowywane zamknięte worki na paletach w suchym powietrzu o wilgotności względnej poniżej 60%, ukrytej zawartości w temperaturze 105°C na poziomie poniżej 0,5% w mieszalniku. Pochłanianie wilgoci powoduje aglomerację i defekty dysperssji.


